Krušné hory

5. - 9. 7. 2017
Háje

Háje

Krušné hory, dříve zatracované pro neutěšené následky hnědouhelné těžby, tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 km. Pěšky jsme v roce 2009 prošli oblast mezi Cínovcem a Horním Jiřetínem, bežeckou prodlouženou víkendovku pak strávili v r. 2015 na Červené lišce u Potůčků. Toto zapomenuté místo, kde není žádný mobilní signál, jsme si vybrali i pro letošní červencovou cykloakci. Co jsem něvěděla, že Krušné hory střeží před nenechavci, loupežníky a jinými „škůdci“ bájný skřet Rudovřes, který se mění v bludný kámen :-)… najdete zde.

Nebyla to zrovna jednoduchá cyklistika, denní km sice něco kolem 60ti, ale převýšení cca 1400 m. Hlavně ale nádherná krajina, klid, daleko od přemíry turistů… pravda průjezd třemi bouřkami tak super nebyl …paní na Lišce se o nás vzorně starala, díky ní a vám, skvělé partě – super akce! (Petra N.)

Fotogalerie: Josef Svoboda, Pavel Tymeš, Petra Neuwirthová

Některé z tras: 1) podél hranice na Boží dar – Klínovec – treilem do Jáchymova – Jáchymovské zatopené doly – Božidarská rašeliniště, mapa.

2) přes Český Mlýn na německé „Dlouhé stráně“ Markersbach (na rozdíl od Jeseníků tam ale neuřízli kus kopce…) – úžasné čedičové varhany na Scheibenbergu (doporučuji!) – opuštěnou oblastí Erzgebirge až k hranicím na Tellerhauser a pak úprkem před další bouřkou přes Zlatý Kopec, mapa

3) Pernink – Nové Hamry (dobrá hospoda!) – Přebuzská vrchoviště – přehrada Carlsfeld – Johann Georgenstadt, mapa.

Trasy skupiny „A“:

1) Klášterec nad Ohří – Měděnec – Boží Dar – Červená liška (40 km, 1070 m)

2) Červená liška – Horní Blatná – Přebuz – Stříbrná – Kraslice – Klingenthal – Bublava – Rolava – Jelení – Potůčky – Červená liška (90 km, 1830 m)

3) Červená liška – Rittergrün – Markersbach (horní nádrž) -  Pöhla – Antonshöhe – Antonsthal – Auersberg – Johanngeorgenstadt – Potůčky – Červená liška (70 km, 1600 m)

4) Červená liška – Boží Dar – Loučná pod Klínovcem – České Hamry – Kurort Oberwiesenthal – Boží Dar – Červená liška (50 km)

5) Červená liška – Ryžovna – Mrtvý rybník – doly Eduard a Rovnost – Jáchymov (prohlídka štoly č. 1) – lanovka na Klínovec – Boží Dar – Červená liška (40 km)

6) Červená liška – Ryžovna – Abertamy – Nejdek – Nová Role – Karlovy Vary (40 km)