Nízké Tatry

28. – 30. 9. 2018
Kamzíci na Kotliské

Kamzíci na Kotliské

Povídal chatař na Ďurkové s úsměvem, že na Václava Češi okupují Nízké Tatry :-)) Na hřebeni to znát ani tak nebylo. Zvláště pak, když v sobotu do dvanácti hodin bylo vidět tak na 5 metrů a každý měl co dělat udržet se ve větru vůbec na hřebeni…. zato útulňa Pod Chabencom (ona „Ďurková“) skoro praskala ve švech. Nakonec z té nepříjemné předpovědi vyšly nádherné čisté výhledy na promrzlou krajinou – posuďte sami! Rozhodně to stálo za to a za sebe jsem moc ráda, že po letech váhání padla volba právě na hřeben Nízkých Tater… PS – na Ďurkové jsem asi byla jedna z mála, kdo spal :-) (Petra N.)

Jo a ještě abych nezapoměla! Kdo tudy půjdete, nescházejte z MRŠ na Čertovicu. Je tam sice „fajny“ motorest, ALE! Připravíte se o neskutečně krásné výhledy nejen na Vysoké a Západní Tatry… a taky spousty přezrálých obřích brusinek… Něco už jsem v horách prošla a ochutnala, ale takhle velké a sladké ne :-)

Fotogalerie: Petra Neuwirthová, Josef Svoboda

Trasa: Liptovská Lúžna (nocleh Penzion Baltazár) – Latiborská Hola – Ďurková (nocleh) – Chabenec – Chopok – Ďumbier – Chata M. R. Štefánika (nocleh a vynikající langoše) – Rovná Hola – Nižná Boca (16 hodin, 46 km, ↑ 2806 m, ↓ 2655 m + šílená cesta narvanými vlaky do Brna)