Tři kopce

26. 6. 2022
Památník vzdává poctu hospodářům, kterým byla po roce 1948 zabavena jejich půda a majetek

Památník vzdává poctu hospodářům, kterým byla po roce 1948 zabavena jejich půda a majetek

Myšleno jen „vyhlídkové“, že budou tři, jinak jich bylo samože víc“

Trasa: Husovice – Bílá hora – Stránská skála – Kandií do Podolí – Santon (a debata o generálech) – Jiříkovice – Prace – Mohyla míru (a další, podrobnější vzdělávací komentář) – Sokolnice (papů v Pivovaře) – Šlapanice – Bedřichovice – Mariánské údolí – Líšeň – pod Hády do Maloměric (50 km, Jarek B.)

 
 

Lysovice a Větrníky

12. 6. 2022
žudrový dům v Lysovicích

žudrový dům v Lysovicích

Trasa: Mariánské údolí – Tvarožná – Habrovany – Lysovice (vesnická panátková zóna a staré silážní věže) – NPR Větrníky (kytičky) – Kučerov (žudrový dům) – Luleč – Olšany – Kalečník – Mokrá – Mariánské údolí (66 km, Ivana K.)

 
 

Mohyla na Bradle a hrad Branč

5. 6. 2022
Mohyla M. R. Štefánika na Bradle

Mohyla M. R. Štefánika na Bradle

Dlouhé dny umožňují i výlety do vzdálenějších míst s podporou vlaku.

Trasa: Myjava – Polianka – Mohyla M. R. Štefánika na Bradle – Žriedlovou dolinou – zřícenina hradu Branč – rozhledna Hrajky – Vrbovce (52 km, ale hafo kopců, Martin. V)

Fotogalerie: Pavel T.

 

 
 

Sedlčansko

12. - 15. 5. 2022
vyhlídka opata Zavorala;

vyhlídka opata Zavorala;

„Alpy tě Karle ohromí, ale tohle – to tě dojme. To není země, to je zahrádka!“… tak nějak se mistr Hrušínský kochal nad krajinou severozápadně od Sedlčan. Jako fakt pěkný, jen nečekejte hospodu na každých 10 km, spíš naopak – byli jsme rádi, že se vůbec něco otevřeného našlo. Pod Makovou horou (kdy jsme s vděkem vyplenili místní malé potraviny) na můj povzdech, že asi ještě není sezona a cyklistů tu moc není, paní lakonicky odpověděla – tady nikdy žádní cyklisti nejsou . Takže pokud hledáte místo, kde to není hlava na hlavě, pak Sedlčansko ideální. V Solopyscích jsme dokonce byli pozváni do klubu místních na skvělá žebra za pusu!

Fotogalerie: Petra N., Josef S.

Základní trasy:

1) ráno na startu dva defekty :-); Solopysky – Čihadla – Hrachovské menhiry – Hojšín – Kamýk n./Vltavou – zřícenina hradu Vrškamýk – Nepřejov – Smolotely – poutní kostel na Makové hoře – Solenice-most (tady nám šílení řidičonáklaďáci udělali čáru přes rozpočet a v zájmu zachování vlastního zdraví to vzali přes hráz Orlíku – Přední Chlum – Viklan ve Vinidiši (a divoká terénní vsuvka) – Krásná Hora n./V. – Vysoký Chlumec – Solopysky (poněkud jsem se rozmáchla, bo to bylo 64 km a 1250 výškových)

2) ráno další defekt; Solopysky – Sedlčany – zámek Červený Hrádek – park Drama věků ve Štětkovicích – rozhledna Drahoušek – JZD Neveklov, středisko Křečovice :-)) – Krchleby – Nahoruby (památník první bitvy husitských bojů) – Trapistický klášter v Poličanech – Radíč – vyhlídky na Vltavu (opat Zavoral) – Hrazany (až tady hospoda! …ale popravdě jídlo dost děsné) – Nalžovice a vyhlídky na Vltavu z Albertových skal – Křepenice (tvrz Jakuba Krčína z Jelčan a super pauza na místní pouti) – nádhera za večerního slunce zřícenina obrovského větrného mlýna Příčovy (60 km, 1000 m)

3) po silničním začátku přes Libiň na Husovu kazatelnu (údajně největší viklan v ČR) a bloudění v nepřehledném terénu :-) – Vrškámen (tady si zase zahrál hrátky s čertem Jakub Krčín) – Petrovice – Vitín – Počepice – skanzen ve Vysokém Chlumci (i s návštěvou) – Solopysky (40 km, 650 m; Petra N.)

 

 
 

Drahanskou vrchovinou

30. 4. 2022
Masarykova alej, Sivice

Masarykova alej, Sivice

Nádherné cyklopočasí, poněkud kopcovitější trasa s dostatkem terénu.

Trasa: z Líšně přes Čvrtě do Podolí – zatím nejetou trasou k Bunkru – Horákovská myslivna – Mokerská myslivna – Hostěnické propadání – Nový dvůr – Bukovinka – podél Říčky (ještě že bylo sucho!) – Kalečník – Vitovickým údolím nad vinohardy u Vin. Šumic – Masarykova alej u Sivic – dále po vhodných trasách domů. (cca 65 km)

 
 

Ždánický les

23. 4. 2022
hřeben Ždánického lesa

hřeben Ždánického lesa

Tradiční „startovací silniční“ výlet přes hřeben Ždánického lesa.

Trasa: Slatina – Šlapanice – Sokolnice – Újezd u Brna – Bošovice – celý hřeben Ždánického lesa (Andělíček, Zlatý jelen, Široká cesta, Slepice, U Kříže, Haluzická hájovna) – Snovídky; vlakem zpět do Brna (55 km, Martin V.)

 
 

Dyjsko-svateckým úvalem k Novým Mlýnům

15. 4. 2022
křížová cesta u Popic

křížová cesta u Popic

První letošní cyklo výlet na Velký pátek – na rozjezd rovinatou oblastí a s větrem v zádech :-),

Trasa: Brno – Popovice – Vojkovice – Unkovice – Bedřichovický les – Nové Mlýny – Pouzdřany – Popice a křížová cesta ve viniční trati Svidrunk – návštěva vinařství Sonberk – Šakvice (cca 60 km)

 
 

Kyjovsko – Stezka panovníků Bukovany

27. 2. 2022
Stezka panovníků Bukovany

Stezka panovníků Bukovany

Odkládaný pěší výlet za českými panovníky. Unikátní – postupě budovaná – alej českých panovníků z pískovcových soch v areálu Bukovanského mlýna.

Trasa:  Jestřabice – křížová cesta Bukovany (pravda – ne kazdému se takové pojetí líbí) – Bukovanský mlýn a Stezka panovníků – naučnou stezkou Kyjovska – Kyjov; 17 km

 
 

Údolí Rokytné

8. 1. 2022
kaple s. Floriána

kaple s. Floriána

První výlet v novém roce, doufám, že jich bude víc, než vloni. Pesimisti zase slibovali hnusné počasí – no nevím, ani vločka, bezvětří, občas i modro, v lese krásně namrzlo a ni živáčka (až na jednu zvířecí mrtvolku).

Trasa: z Ivančic podél Jihlávky, do Budkovic na zvěrokruh, údolím Rokytné a naučnou kolem lesní kapličky Panny Marie k „Floriánovi“, poté obloukem meandru řeky do Moravského Krumlova; 17 km. (Petra N.)

 
 

Silvestrovské Podkomorské lesy

31. 12. 2021
ňamky u Veveří

ňamky u Veveří

Poslední výlet v roce 2021, v hojném počtu, za luxusního počasí – nebýt ovšem těch 12ti nad nulou a tun bláta v lese :-). Zakončeno u Richarda. PS: Díky, Martine, za pohoštění s přípitkem!

Trasa: Rozdrojovice – Skaly – hrad Veveří – Ríšova studánka – Horákovský žleb (tady si náš skalní cyklista JarDvo i blatíčko osahal) – Žebětín. (Martin V.)

(omlouváme se, ale z důvodu spousty osobních fotek odkaz na galerii je zaheslován – tj. tentokrát jen pro členy )

Fotogalerie: Pavel Tymeš