Kdo jsme

Lidi, kolo, to je famózní věc…

Brněnský spolek cykloturistiky je sdružení cykloturistů a podle příležitosti také pěších turistů nebo lyžařů-běžkařů či jinak sportovně a společensky blízkých jedinců z Brna a okolí. Po celý rok pořádáme různé výletní akce, převážně různě tématicky zaměřené. Cykloturistiku vnímáme jako aktivní způsob trávení volného času s minimální zátěží pro životní prostředí. Chceme, aby naše turistické akce nebyly jen sportovním výkonem. Na cestách poznáváne historické, technické a kulturní památky nebo přírodní zajímavosti.

Jezdíme na převážně na horských kolech  v kombinovaném terénu, ale naše výlety jsou zpravidla vhodné i pro treková kola. Na výletech nemáme závodní tempo, ale také nejsme žádní „šneci“. :-)

Kolo nás sice všechny spojuje dohromady, ale kromě cykloturistických akcí pořádáme i četné pěší a vysokohorské výšlapy a další nejrůznější sportovní i nesportovní setkání.

Mezi členy spolku je poměrně velmi široký věkový rozptyl, který jen potvrzuje skutečnost, že na věku doopravdy až tolik nezáleží. Důležité je hrát fair-play, kamarádství a odhodlání vyrazit na cestu. Na akcích klubu jsou vítáni lidé podobných zájmů, kteří mají chuť zažívat společná dobrodružství a poznat nové přátele s podobným aktivním přístupem k životu.